Stabilus internetas – stabiliam verslui

2016-09-12
Verslas ir internetas – šiuolaikiniame pasaulyje neatsiejami. Ko verslas tikisi iš interneto tiekėjo ir kokius reikalavimus jam kelia, pasakoja šviesolaidinį tinką „Skynet“ pasirinkusių įstaigų atstovai.

UAB „Market Rats“, teikiančios interneto svetainių optimizavimo (angl. Search engine optimization, SEO), interneto reklamos ir rinkodaros paslaugas, atstovo Vytauto Nemunaičio teigimu, be stabilaus ir greito interneto ryšio įmonės veikla būtų neįmanoma. „Internetu nuolat naudojamės informacijos paieškai, interneto svetainių priežiūrai ir tvarkymui. Kadangi pagrindinė mūsų veikla – teikti SEO paslaugas, negalime gyventi be „Google“. Be to, vienas iš būtiniausių veiksnių mūsų darbe yra bendravimas su klientais internetu. Turime nuolat komunikuoti ir palaikyti operatyvų ryšį su jais. Bendraujame el. paštu, vaizdo susisiekimo priemonėmis, pvz., „Skype“, „Teamviewer“ programomis. Todėl mums itin svarbu, kad interneto ryšys būtų stabilus, be trikdžių, kad bendravimas su klientais niekada nenutrūktų“, – sakė V. Nemunaitis.

Viešosios įstaigos „Lesė“ veikla tiesiogiai su internetu nesusijusi. Įstaiga turi benamių gyvūnų prieglaudą ir veterinarijos kliniką. Tačiau, anot klinikos vadovės Indrės Kairytės, darbas be interneto taip pat atrodo neįsivaizduojamas. „Internetu palaikome ryšį su savo prieglauda, gyvūnus prižiūrinčiais savanoriais, savo klientais. Internetas, socialiniai tinklai padeda greičiau rasti benamiams gyvūnams šeimininkus“, – pasakoja I. Kairytė.

„Lesės“ atstovė džiaugiasi, kad klinikoje įdiegtas ypač spartus „Skynet“ internetas, kuriuo gali naudotis ne tik klinikos darbuotojai, bet ir atėję pacientai – patalpose veikia belaidis ryšys („Wi-Fi“). Be to, šios „Skynet“ paslaugos klinikai teikiamos nemokamai.

Norvegijos bendrovė „Keystone Academic Solutions“, turinti filialą Lietuvoje, organizuoja edukacinę veiklą bendradarbiaudama su 2 800 mokymosi įstaigų 80-yje pasaulio šalių. Internetas įstaigoje naudojamas visoms pagrindinėms funkcijoms – bendravimui su klientais el. paštu bei virtualiu IP telefonu, taip pat darbui per tinklą įvairiomis vidinėmis įmonės sistemomis.

Kaip sako „Keystone Academic Solutions“ Marketingo ir komunikacijos vadybininkė Renata Trijonytė, svarbiausia įmonės veiklai interneto ryšio stabilumas, užtikrinantis galimybę nepertraukiamai vykdyti savo veiklą. „Mūsų atveju reikėjo labai specifinio ir būtent mums adaptuoto sprendimo. Džiaugiamės, kad „Skynet“ specialistai atsižvelgė į mūsų poreikius ir padėjo operatyviai rasti geriausią sprendimą“, – sakė R. Trijonytė.

Internetas jau tapo neatsiejama ir Vilniaus Žemynos gimnazijos darbo dalimi. „Internetu „Skynet“ gimnazija naudojasi jau daugiau nei 15 metų. Tinklo išteklius mokytojai naudoja ruošdamiesi pamokoms, o ir pačių pamokų metu ekranuose tiesiai per internetą demonstruojama įvairi vaizdo medžiaga. Neatsiejama mokytojo darbo planavimo ir bendravimo su mokiniais bei jų tėvais priemone jau tapo ir elektroniniai dienynai“, – pasakoja Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė.

Direktorės nuomone, mokyklos veiklai gali praversti ir „Skynet“ išmaniosios televizijos kanalai, pvz., kanalas apie gamtą „Animal Planet“ gamtos pamokoms, „National Geographic“ geografijai ir kt.

Bendrovės „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ valdomas „Skynet“ – pirmasis šviesolaidinis tinklas Lietuvoje. Juo teikiamos ne tik itin greito iki 1 Gb/s spartos interneto, bet ir išmaniosios televizijos, IP (angl. Internet Protocol) telefonijos paslaugos. Įmonė taip pat siūlo kompleksines IT paslaugas: kompiuterinių darbo vietų priežiūrą, debesų technologijos sprendimus, duomenų saugyklas, IT auditą ir kt.