Populiarėjantys debesų sprendimai – lanksčiam ir ekonomiškam verslui

2016-03-04
Vis daugiau pasaulio įmonių investuoja į debesų sprendimus. Naujausioje „Worldwide Quarterly Cloud IT Infrastructure Tracker“ ataskaitoje skelbiama, kad trečiame 2015 m. ketvirtyje pasaulinė debesų infrastruktūros rinka išaugo 23 proc., palyginti su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu.

Lietuvoje, anot debesų sprendimus diegiančios įmonės „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktoriaus pavaduotojo komercijos klausimais Roberto Ragausko, taip pat pastebimas didėjantis įmonių susidomėjimas debesijos paslaugomis. Bendrovės teikiamų IT paslaugų „ProfIT“, kurių pakete yra ir debesų sprendimai, užsakymų skaičius 2015 metais, palyginti su 2014-aisiais, išaugo 20 proc.

Įmonė „Sveiki produktai“ debesų paslaugomis naudojasi daugiau nei pusmetį. Bendrovės direktorė Vilma Valkūnienė teigia, kad tokį sprendimą pasirinko siekdama padidinti duomenų saugumą ir mažiau priklausyti nuo vieno technologijų specialisto nenumatytais, ekstremaliais atvejais. „Nedidelė įmonė negali investuoti į patikimą savo IT sistemų veikimą tiek, kiek debesų sprendimus plėtojanti bendrovė, todėl pasirinkome „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ teikiamas paslaugas“, – sako V. Valkūnienė.

Ekologiškais natūraliais maisto, kosmetikos ir švaros produktais prekiaujanti įmonė turi 12-os parduotuvių tinklą „Livinn-Sveiki produktai“, kurio prekyba ir apskaita valdoma centralizuotai jungiantis per virtualųjį serverį. Įmonės direktorė prisipažįsta, kad iš pradžių būgštavo, jog dėl to, kad prie apskaitos programos tuo pačiu metu jungiasi iki 8 darbuotojų, gali sulėtėti darbas, tačiau pasirodė, kad apskaitos programa veikia dar greičiau nei iki tol.

„Vienas iš svarbiausių debesų sprendimo pranašumų, kuris mums labai pravertė – lankstumas, kai tam tikrais atvejais prireikia išplėsti operatyviąją atmintį ir procesoriaus skaičiavimo galią, pvz., kalėdinės prekybos laikotarpiu. Tai atlikti įmanoma per nepilną valandą, o atslūgus bumui vėl prisitaikyti prie kasdienių poreikių ir šiuos parametrus sumažinti“, – savo patirtimi dalijosi V. Valkūnienė.

Labiausiai debesų sprendimai populiarūs Japonijoje. Čia debesų infrastruktūros rinka per 2015 m. trečiąjį ketvirtį išaugo 47,1 proc. Azijos ir Ramiojo vandenyno regione – 35,3 proc., Vakarų Europoje – 22,1 proc., JAV – 20,1 proc.