„Autoverslas“ proveržiui pasitelkė IT sprendimus

2016-01-13
Šiemet 20-ies metų veiklos jubiliejų atšventusi įmonių grupė „Autoverslas“ ne tik sukūrė plačią infrastruktūrą – 28 000 kv. m sandėlius ir dar didesnius logistikos centrus, bet ir investavo į verslą efektyvinančias modernias informacines technologijas. Naudojantis jomis, valdomos didelės darbų apimtys, palaikomas platus kontaktų tinklas, laikomasi standartizuotų procedūrų ir atliekamos strateginės įžvalgos.

Šiuolaikinės logistikos sprendimų siūlančios įmonių grupės „Autoverslas“ vadovas Valdemaras Zakarauskas teigia, kad tiksliai atlikti užduotis daugiau nei 200 darbuotojų padeda šiuolaikinės sandėlių ir transporto valdymo sistemos. „Naujausios technologijos padeda mums per metus gabenti dešimtis tūkstančių krovinių ir automobilių, juos perkrauti, saugoti atviruose ir uždaruose sandėliuose bei profesionaliai prižiūrėti. Šiemet ketiname mažiausiai 7 proc. didinti pardavimo apimtis, kurios pernai sudarė 19,2 mln. eurų“, – pabrėžia vadovas.

Anot jo, pasitelkus į pagalbą „Equinox Europe“ sandėlių valdymo sistemas „Vision“, sustyguojami procesai terminaluose ir sandėliuose, kurių veikla jungia skirtingus pasaulio taškus. Grupė su partneriais dirba Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane, Kinijoje ir kitose pasaulio šalyse. „Sausį ši sistema pradės veikti ir automobilių logistikos centre Vievyje, o kiek vėliau – ir Klaipėdos sandėliuose. Mūsų IT sistemas prižiūrintis partneris „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ įdiegė belaidžio ryšio „Wi-Fi“ tinklą, kuris leidžia lauko sąlygomis aikštelėse skenuoti ir fotografuoti automobilius“, – naujausias investicijas vardija V. Zakarauskas.

Pasak Roberto Ragausko, UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktoriaus pavaduotojo, belaidis ryšys būtinas operatyviam darbui visoje logistikos centro teritorijoje, todėl buvo parinkta lauko sąlygomis ryšį užtikrinanti pasaulinių gamintojų „Cisco Systems“ ir „Ruckus“ įranga. Naujasis procesas leido „Autoverslo“ specialistams 7 ha dydžio centre sparčiau parengti automobilius ir jų komponentus gabenimui, pagerėjo logistikos operacijų tikslumas ir planavimas. Tai itin svarbu dirbant su didžiausiais pasaulio automobilių gamintojais, kuriems logistikos paslaugas teikia įmonių grupė.

Patikėjo IT sistemų priežiūrą

Kitas svarbus žingsnis, kurį atliko įmonių grupė „Autoverslas“, – patikėjo 84 kompiuterinių darbo vietų ir serverių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Vievyje ir Marijampolėje priežiūrą bendrovei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“. R. Ragauskas sako, kad, siekiant sklandaus procesų valdymo, IT priežiūros paslaugos verslui tampa įprasta praktika. „Vadovaujamės principu, kad kiekvienas geriausiai atliekame savo srities darbus. Turime sukūrę paslaugų verslui koncepciją „ProfIT“, kuri skirta įmonių IT infrastruktūros priežiūrai ir darbui užtikrinti. Nuolat tobuliname klientų IT sistemas ir problemų sprendimo būdus“, – sako jis.
R. Ragauskas teigia, kad nuolat teikia konsultacijas ir siekia augti kartu su klientais. Atsižvelgę į jų poreikius, specialistai parengia metinį administravimo planą, padeda ateityje išvengti incidentų ir optimizuoti IT infrastruktūrą.

V. Zakarauskas sako, kad sukūrus tinkamą infrastruktūrą, leidžiančią sėkmingai veikti ilgus metus ir aktyviai plėtoti verslą, siūlomas ekonomiškiausias, saugiausias ir greičiausias krovinių gabenimo būdas. „Šiuolaikinės technologijos ir mūsų patirtis šiandien sujungia didžiulę infrastruktūrą, kurią sudaro sandėliai, beveik šimtas nuosavų ir kontrakto pagrindu dirbančių automobilvežių, tiek pat pagal subrangos sutartį dirbančių balninių vilkikų ir net keturios geležinkelio atšakos greta didžiausių logistikos centrų. O kad užtikrintume tiesiausius jūrinius kelius, dirbame išvien su stambiausiomis laivybos kompanijomis“, – teigia V. Zakarauskas.