Verslą saugančios technologijos

2015-06-03
Saugumas svarbus visoms gyvenimo sritims, o ypač šiuolaikiniam verslui, kurio efektyvumas dažnai priklauso nuo sklandaus IT sistemų darbo. Siekiant užtikrinti visapusišką jų veikimą, į pagalbą ateina naujausios technologijos.

Įėjimo kontrolė

Visų pirma verta pasirūpinti įėjimo į pastatą kontrole. Įdiegus kontrolės sistemą, kiekvienas darbuotojas gauna asmeninę magnetinę darbo kortelę, kurią nuskaitęs kortelių skaitytuvas „atidaro duris“. Tokiu būdu nepageidaujami asmenys negali patekti į patalpas.

Darbuotojo kortelė gali riboti ir konkretaus darbuotojo patekimą į vidų, atsižvelgiant į jo darbo specifiką. Be to, tokia sistema padeda užtikrinti darbo kontrolės funkciją.

Prisijungimo kontrolė

Įėjęs į darbo patalpas, darbuotojas dar turi virtualiai „įeiti“ į savo kompiuterį, t. y. prie jo prisijungti. Kad kiekvienas įmonės kompiuteris būtų apsaugotas nuo pašalinių asmenų, siūloma naudoti elektroninius raktus „eToken“, jungiamus per USB. Taip supaprastinamas prisijungimas prie įmonės tinklo ir prieiga prie konfidencialios informacijos.

Skaitmeninis raktas gali būti naudojamas ir kaip atmintis elektroninio parašo sertifikatui saugoti. Elektroniniu parašu jungiantis prie informacinių sistemų, pakanka vienintelio elektroninio parašo slaptažodžio, vadinamojo PIN arba sPIN, o informacijos iš USB saugyklos skaitymui nereikia jokios specialios įrangos, nes dauguma šiuolaikinių kompiuterių yra sukomplektuoti su standartinėmis USB sąsajomis.

Tinklo kontrolė

Į vidinį įmonės tinklą grėsmė gali atkeliauti ir iš plačiojo interneto. Kad taip neatsitiktų, būtina nuolat stebėti duomenų srautus. Tai atlikti padeda apsaugos sistemos, kurios skirtos duomenų srautui filtruoti ir apsaugoti nuo neteisėto įsibrovimo į įmonės tinklą bei kritinių IT sistemų atakų.

Siekiant dar didesnio saugumo, gali būti naudojamos antivirusinės programos. Jos tikrina virusų siunčiamą srautą, serverius, prie kurių darbuotojai jungiasi iš skirtingų kompiuterių. Šios programos gali būti įdiegiamos ne tik į stacionarius kompiuterius, bet ir į mobiliuosius įrenginius.

Duomenų apsauga

Įvairaus pobūdžio informacija įmonėje yra didelė vertybė. Jos praradimas gali atnešti didžiulių nuostolių. Kaip to išvengti? Tam skirtos duomenų saugyklos. Užsisakius tokią paslaugą, saugomi ne tik svarbūs įmonės dokumentai, jų atsarginės kopijos, bet ir visa kiekvieno darbuotojo kompiuterio informacija. Tad net praradus kompiuterį, duomenis bus galima lengvai atkurti iš saugomų kopijų.

Siekiantiems užtikrinti ne tik duomenų, bet ir verslo IT procesų apsaugą, siūloma duomenis saugančių serverių nuomos paslauga. Tai nenutrūkstamas IT sistemų darbas: dubliuota elektros energijos linija, dubliuota interneto kanalo linija, įrangą aušinančios kondicionavimo sistemos, apsauga nuo elektros įtampos šuolių, visų sistemų būklės stebėsena 24 valandas per parą, teritoriją nuolat stebinčios kameros ir kt.

Dar vienas sprendimas apsaugoti savo duomenis – virtualių serverių paslauga, kuri nereikalauja investuoti į brangią tinklų įrangą, serverius, jų priežiūrą, rūpintis programinės įrangos atnaujinimu ir samdyti visą parą juos stebintį personalą. Ji padeda įmonėms ne tik išvengti daugybės rūpesčių, bet ir užtikrina sklandų darbą nuolat kintančiomis verslo sąlygomis.