Biuras be laidų ir ūžiančių serverių

2015-04-03
Dar visai neseniai užėjęs į bet kurios įmonės biurą pamatydavai darbo vietas su daugybe laidų po darbuotojų kojomis. Pasitaiko tokių vaizdų ir dabar. Tačiau šiuolaikinėje, naujoves sekančioje įmonėje stacionarių kompiuterių mažėja, juos keičia nešiojamieji, planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai, kurie neprikausto prie darbo vietos.

Išpopuliarėjus belaidžiams įrenginiams, darbuotojai tapo daug lankstesni, greitesni, o jų darbas – operatyvesnis ir efektyvesnis. Įmonėje įdiegus modernius „Wi-Fi“ tinklus, garantuojamas stabilus įmonės vidinio tinklo ryšys ir prisijungimas prie interneto be tinklo techninės įrangos, kabelių ir laidų. Kaip tai veikia? Belaidžiu ryšiu įvairūs nešiojamieji įrenginiai sujungiami į vietinį kompiuterinį tinklą panaudojant prieigos stoteles. Tai leidžia darbuotojams laisvai judėti įmonės viduje pamirštant laidus. „Wi-Fi“ ryšys taip pat gali būti naudojamas sujungti į vidinį tinklą vienoje įmonėje naudojamus įrenginius, esančius atskiruose pastatuose ar net skirtinguose miestuose, arba teikti jiems prieigą prie interneto. Tai ypač svarbu toms įmonėms, kurių verslo pobūdis reikalauja nuolatinio judėjimo, pvz., prekybos centrų, viešbučių personalui.

Dar vienas būdas, padedantis tapti lankstesniems ir išvengti didelių investicijų reikalaujančių tinklo įrangos išlaidų, – pasinaudoti debesų technologija. Pasirinkus ją, serveris, kuriame saugoma įmonės informacija, stovi paslaugų teikėjo patalpose, o darbuotojai prie jo jungiasi per internetą. Įmonei sukuriama virtualioji infrastruktūra, vadinamasis debesis. Nereikia pirkti tinklo įrangos, serverių ir rūpintis jų priežiūra (tinkamų sąlygų sudarymu, kondicionavimu, apsaugos stebėsenos sistemų įrengimu ir kt.). Nereikia rūpintis ir operacinių sistemų, darbinių programų bei jų licencijų įsigijimu. Tuo pasirūpina virtualias paslaugas teikianti įmonė.

Vienkartinės ir nuolatinės įrangos priežiūros išlaidos tampa paslauga, už kurią tereikia mokėti tiek, kiek ja naudojamasi. Serveriai, saugantys įmonių duomenis, patikimai veikia profesionaliai įrengtoje infrastruktūroje. Duomenys saugomi keliose vietose, nuolat vykdomas serverių ir tinklo įrenginių dubliavimas. Jei įmonės poreikiai auga, galima įsigyti daugiau virtualios vietos, išplėsti nuomojamos įrangos skaičių. Taip bendrovė išlaisvinama nuo būtinybės pačiai pirkti papildomą įrangą, plėsti tinklą. Įprastai tinklo plėtra, įrangos keitimo ar atnaujinimo darbai reiškia ne tik papildomas išlaidas, bet ir daugybę kitų nepatogumų – dulkes, triukšmą, trikdomą personalo darbą. Naudojantis debesų technologijos paslaugomis, įmonės darbuotojams nereikės net atsitraukti nuo savo darbo vietų.

„Wi-Fi“ tinklą, debesų sprendimus ir dar daugiau užsakomųjų paslaugų („ProfIT“) įmonėms siūlo UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“. Atsižvelgę į kliento poreikius, specialistai parenka tinkamiausią įmonės IT infrastruktūrą: įprastą ar belaidį ryšį palaikančius įrenginius, virtualiojo privataus tinklo konfigūraciją filialams sujungti ir kt. Paruošiamas užsakovo įmonės IT infrastruktūros administravimo planas, pagal kurį užtikrinama sklandi kompiuterinių darbo vietų, serverių, tinklo įrangos veikla.

Užsisakiusi „ProfIT“ paslaugas, bendrovė ne tik išvengia įrangos įdiegimo, išlaikymo išlaidų, bet ir gali sutaupyti mažindama IT įrangos priežiūros darbuotojų skaičių. Pasak „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Komercijos departamento vadovo Roberto Ragausko, kad įmonės įranga patikimai veiktų visą laiką, būtina nuolatinė jos priežiūra, o turėti visą parą dirbančius darbuotojus yra brangu. „ProfIT“ specialistai užtikrina įrangos stebėseną, priežiūrą ir operatyvų gedimų šalinimą 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Be to, prižiūrėdami įmonių įrangos ir tinklo darbą, analizuodami pasitaikančius incidentus, konsultuojame, kaip ateityje išvengti bėdų ir optimizuoti savo IT infrastruktūrą“, – sako R. Ragauskas.

Jokių laidų. Jokių ūžiančių serverių. Darbuotojai posėdžiauja ne už griežto apvalaus stalo, o patogiai įsitaisę sėdmaišiuose su nedidukais nešiojamaisiais, o gal net dėvimais ant rankų įrenginiais. Ar toks bus ateities biuras? Tokį jį galite kurti jau dabar.