„Penkių kontinentų“ atstovai parodoje „IBC 2014“ domėjosi IPTV naujovėmis

2014-09-22
Š. m. rugsėjo viduryje įmonių grupės „Penki kontinentai“ delegacija lankėsi Amsterdame vykusioje tarptautinėje elektroninės žiniasklaidos ir pramogų industrijos parodoje-konferencijoje „IBC 2014“. Grupės specialistai domėjosi IP televizijos (IPTV), filmavimo ir kitos techninės įrangos naujovėmis, kurios padėtų dar kokybiškiau teikti televizijos, tiesioginių transliacijų bei kitas paslaugas.

„Penkių kontinentų“ IPTV produkto vadovo Stanislavo Venckievičiaus teigimu, pasaulinėje IPTV rinkoje galima būtų išskirti keletą krypčių: televizijos transliacijų skirtinguose įrenginiuose įsigalėjimą (angl. Content Everywhere, liet. Turinys visur), programinės įrangos universalumo bei lankstumo didinimą, debesų technologijų galimybių išnaudojimą.

Praėjusių metų parodos šūkis „Content Everywhere“ šiemet skambėjo dar garsiau. „Ženkliai išaugus mobiliųjų įrenginių rinkai, vis daugiau IPTV kūrėjų siūlo sprendimų, leidžiančių televiziją žiūrėti ne tik TV ekrane. Lietuvoje taip pat jau siūlomi panašūs sprendimai ir įsigijus specializuotą programinę įrangą galima pasiūlyti žiūrovams TV transliacijas stebėti ne tik televizoriuje ar kompiuteryje, bet ir planšetėje ar išmaniajame telefone“, – sako S. Venckievičius.

Parodoje apsilankęs specialistas teigia pastebėjęs, kad pasaulinėje IPTV rinkoje vis daugiau dėmesio skiriama programinės įrangos universalumui ir lankstumui. „Siekiant patenkinti individualius operatorių poreikius, kuriamos modulinės IPTV platformos. Taip suteikiama galimybė įsigyti tik tų funkcijų, kurių poreikis ir paklausa didžiausi, bei keisti jų pasirinkimą priklausomai nuo aplinkybių. Be to, siekiama, kad IPTV įranga būtų kuo universalesnė, t. y. ją būtų galima diegti ir naudoti skirtingų gamintojų įrenginiuose, o techninę įrangą gaminančioms įmonėms būtų sunkiau konkuruoti“, – sako S. Venckievičius.

Kita pastebima IPTV tendencija – televizijos funkcijų perkėlimas į sprendimus, paremtus debesų technologijomis. Didėjant saugomų duomenų kiekiui, programinę IPTV įrangą siūloma perkelti į debesį. Tokia galimybė itin patraukli nedideliems TV operatoriams, nes jiems nereikia įsigyti brangiai kainuojančios įrangos, rūpintis jos atnaujinimu ir išlaikymu.

„Penkių kontinentų“ TV studijos vadovas Borisas Binevičius, parodoje stebėjęs filmavimams ir tiesioginėms transliacijoms skirtą įrangą, teigia, kad geriausiai pasaulines naujoves atspindėjo pačios „IBC 2014“ tiesioginė transliacija. „Visame parodų centre buvo išdėstyta daugybė IBC TV vaizdo projektorių ir TV ekranų, kuriuose buvo galima stebėti tiesioginę pranešimų, pristatymų, seminarų, kitų renginių transliaciją. Ekranai turėjo antro vaizdo langus, kuriuose transliacijos metu buvo pateikiama papildoma informacija. Svarbią informaciją buvo galima skaityti ir keliose bėgančiose eilutėse. Tai puikus televizijos interaktyvumo pavyzdys, kuris patvirtina, kad žiūrovams ekrane vien vaizdo nebeužtenka“, – sako B. Binevičius.