Parodoje „TV Connect 2014“ – dėmesys televizijos kokybei ir funkcijų plėtrai

2014-03-26
Š. m. kovo 18–20 dienomis Londone vyko TV ir medijų technologijų bei įrangos paroda konferencija „TV Connect 2014“, pritraukusi per 8 tūkst. lankytojų iš daugiau nei 80 pasaulio šalių. Pagrindiniai šiųmetės parodos akcentai buvo vaizdo kokybė, televizijos turinys ir duomenų saugumas.

Renginyje apsilankę įmonių grupės „Penki kontinentai“ specialistai domėjosi TV rinkos naujovėmis ir galimybėmis diegti naujausius sprendimus šviesolaidinio tinklo „Skynet“ klientams. „Penki kontinentai“ viena pirmųjų bendrovių Lietuvoje, pradėjusių diegti IP (angl. Internet Protocol) televiziją.

Kaip sako „TV Connect 2014“ dalyvavęs kompanijos IPTV produkto vadovas Stanislav Venckievič, viena iš temų, sulaukusi didelio renginio dalyvių dėmesio, – vaizdo kokybė ir vaizdo duomenų perdavimas. „Televizorių raiška tobulėja greičiau nei TV turinys, todėl įsigijusieji, pavyzdžiui, HD televizorių ne visada turi galimybę mėgautis išskirtine televizijos kokybe. Tačiau TV transliuotojai ne tik ieško būdų, kaip užtikrinti aukštesnę vaizdo kokybę, bet ir galvoja apie jos perdavimą naudotojui. Kadangi dabartinės vaizdo suspaudimo technologijos nėra pakankamai efektyvios, kad perduotų itin aukštos kokybės duomenis, kaip vienas iš galimų sprendimų įvardijamas naujas vaizdo duomenų suspaudimo standartas HEVC H.265 (angl. High Efficiency Video Coding)“, – pasakoja S. Venckievič.

Daug dėmesio parodoje buvo skirta ir televizijos turiniui. „Išmaniosios televizijos kūrėjai siūlo vis daugiau sprendimų, leidžiančių plėsti TV funkcijas ir susikurti televizoriuje asmeninę erdvę – mėgstamų kanalų ar laidų sąrašą, priminimus apie norimas pamatyti laidas, galimybę įsirašyti norimą programą ir žiūrėti ją bet kuriuo patogiu laiku, gauti papildomos informacijos apie žiūrimą transliaciją. Pavyzdžiui, stebint futbolo varžybas spustelėjus atitinkamą meniu punktą galima gauti papildomos informacijos apie sportininkus. Dar daugiau – šia informacija galima dalytis su savo bičiuliais el. paštu ar socialiniuose tinkluose“, – komentuoja S. Venckievič.

Tačiau, kaip pastebi ekspertas, plečiant televizijos ribas ir galimybes ne mažiau svarbus tampa ir turinio saugumas. „Mums, kaip IPTV paslaugų teikėjams, aktualios buvo naujausos duomenų srauto analizės ir kokybės užtikrinimo sistemos, padedančios gerinti IPTV paslaugų kokybę. Be to, domėjomės šifravimo ir skaitmeninių teisių valdymo sistemų naujovėmis. Augantys TV turinio kūrėjų reikalavimai skatina ieškoti naujų turinio saugumo užtikrinimo būdų, kad ateityje galėtume savo klientams pasiūlyti naujausių kanalų, laidų, filmų“, – sako S. Venckievič.